SSL Sertifikaları

Websitenizin güvenliğini sağlayın, ziyaretçilerinize güven verin ve SEO sıralamanızı yükseltin.
SSL sertifikaları, web sitenizin güvenliğini sağlamak ve ziyaretçilerinize güven vermek için gereklidir. Ayrıca, arama motoru sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olurlar!

Sertifika Seviyesini Seçin

Alan Adı Onaylı (DV)

Basit Düzey SSL

Temel kimlik doğrulaması. Küçük işletme web siteleri ve hassas bilgi kabul eden sayfalar için idealdir.

Satın Al

Kurumsal Onaylı (OV)

Orta Düzey SSL

Tam kimlik doğrulaması. İşletme web siteleri ve hassas bilgi kabul eden sayfalar için idealdir.

Satın Al

Genişletilmiş Koruma (EV)

En Yüksek Düzey SSL

Tam kimlik doğrulaması. İşletme web siteleri, e-ticaret siteleri ve hassas bilgi kabul eden sayfalar için idealdir.

Satın Al

Hangi sertifikayı seçeceğinize emin değil misiniz? Size yardımcı olalım

SSL Nedir?SSL (Güvenli Yuva Katmanı), web sitenizin ve ziyaretçilerinizin tarayıcıları arasında güvenli bir şifreli bağlantı oluşturur. SSL, web sitenizin güvenliğini sağlamak ve ziyaretçilerinize güven vermek için gereklidir. Ayrıca, arama motoru sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olurlar.

 • Sunucu ile Tarayıcı Arasında Güvenli Bir Bağlantı
 • Web sitenizin ve ziyaretçilerinizin tarayıcıları arasında güvenli bir şifreli bağlantı oluşturur
 • Tarayıcıda Kilit Simgesi
 • Kurum kimliğinizi doğrular.

Standart SSL (Alan Adı Doğrulanmış) Sertifikaları, en kolay ve en yaygın SSL sertifikası türüdür. OV ve EV Sertifikaları, sertifika sahibi olan şirket veya organizasyonun kimliğini doğrulayarak son kullanıcılara daha fazla güven sağlar.

SSL sertifikası hizmetlerimizle*, her yıl yeni sertifikaları yapılandırmak ve dağıtmak için manuel adımlar atmaya ihtiyacınız olmayacak. Sertifikanızın geçerlilik süresi dolmaya yaklaştığında otomatik olarak yenileme siparişi oluştururuz. Ödeme yapıldıktan sonra, yeni sertifikanızı otomatik olarak yapılandırır, doğrular ve tedarik ederiz.

* Alan adınız, SSL sertifikasını satan aynı barındırma sağlayıcısı üzerinden barındırılmalı ve sunucunuz cPanel, Plesk veya DirectAdmin kullanmalıdır.

Arama Motoru Sıralamanızı Geliştirin

Ziyaretçileriniz ve işletmeniz için güven ve çevrim içi güvenliğinizi sağlayın.

Google, interneti daha güvenli hale getirmeyi ve Google aracılığıyla erişilen sitelerin güvende olduğundan emin olmayı amaçlar. Bu nedenle SSL kullanan web sitelerinin arama sonuçlarında daha yüksek sıralamaya sahip olduğu görülmüştür.

Web sitenize SSL eklemeyi düşünmeniz gereken daha birçok neden vardır.:

Hassas verileri şifreleme
Kullanıcı gizliliğini koruma
Güvenli çevrim içi işlemler
HTTPS ve kilit simgesini etkinleştirme
Sağlamak için meşruiyeti kanıtlama
SEO sıralamanızı artırma

Tarayıcılar değişti, geride kalmayın

Google Chrome ve Mozilla Firefox'da, HTTPS üzerinden sunulmayan web sayfaları artık 'güvensiz' olarak görüntüleniyor. Web sitenizin onlardan biri olmasına izin vermeyin. Hemen SSL ekleyin.
Sitenizi tamamen otomatik sağlama ve dağıtım ile sadece birkaç dakikada güvence altına alın

Genişletilmiş Doğrulama SSL'ye Yükseltin

SSL sertifikalarının tümü verilerinizi korumak ve doğrulamak için benzer yöntemler kullanır, ancak sağladıkları güven ve belirleme düzeyi farklılık gösterir.

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları en yüksek düzeyde doğrulama ve güveni sağlar. Müşterilere işletmelerle çevrim içi işlem yaparken ek güven sağlamak için şirketlerin ve organizasyonların adını ve konumunu doğrular ve gösterir.


Alan Adı Onaylı (DV)

Kurumsal Onaylı (OV)

Genişletilmiş Koruma (EV)


Genişletilmiş Doğrulama SSL Sertifikaları hakkında daha fazla bilgi edinin

Çevrim içi güvenlik ihtiyacı evrenseldir, ancak SSL Sertifikaları her biri aynı değildir. Aşağıdaki rehber, size hangi sertifika türünün sizin için uygun olduğuna karar vermede yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Alan Adı Doğrulama (DV)

 • Yalnızca alan adının sahipliğini ve kontrolünü doğrular
 • Dakikalar içinde verilir
 • Tarayıcı uyumluluğunu korur

Kritik olmayan web sayfaları için idealdir

DV'yi, kim olduğunuzu onaylamayan bir kütüphane kartı almak gibi düşünebilirsiniz - edinmek için çok az gereksinim ve çok hızlı verilir.

Alan Adı Doğrulama Sertifikalarını Göz Atın

Kuruluş Doğrulama (OV)

 • Başvuru sahibinin kimliğini doğrulama da dahil artırılmış doğrulama
 • Bir günde verilir
 • Tarayıcı uyumluluğunu korur

Giriş sayfaları gibi daha hassas web sayfaları için idealdir

OV'yi, kimliğinizi onaylatan bir sürücü ehliyeti almak gibi düşünebilirsiniz - bir kütüphane kartına göre daha fazla adım atılması gerekir, ancak kimlik doğrulama için daha güvenilir kabul edilir.

Kuruluş Doğrulama Sertifikalarını Göz Atın

Genişletilmiş Doğrulama (EV)

 • Standartlara dayalı kimlik doğrulama, SSL Sertifikaları için en yüksek düzeyde kimlik doğrulamayı temsil eder
 • Genellikle 1-3 gün içinde verilir
 • Tarayıcı ve diğer endüstri uyumluluğunu korur

E-ticaret, çevrim içi bankacılık, hesap kayıtları gibi hassas web sayfaları için idealdir

EV'yi, pasaport almak gibi düşünebilirsiniz - kütüphane kartı veya sürücü ehliyetinden daha katı prosedürler ve daha uzun süreler gerektirir ve kimliğinizi doğrulamak için uluslararası düzeyde en güvenilir yöntem olarak kabul edilir.

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikalarını Göz Atın
 • RapidSSL

  RapidSSL® Sertifikaları, müşterilerinizin işlemlerini 256 bit veri şifreleme ve site doğrulama ile güvende tutmanıza yardımcı olur. Bir sertifika satın alın ve otomatik alan kontrol doğrulamasıyla hızlıca kaydolun. En önemlisi, SSL sertifikalarımız endüstride en uygun fiyatlı olanlardan biridir. Maliyetlerimizi düşük tutuyor ve tasarrufu size aktarıyoruz.

  Fiyatlama
  $15.67 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • GeoTrust QuickSSL Premium

  Web sitenizi hızlı bir şekilde güvence altına alın. GeoTrust® QuickSSL® Premium sertifikaları, SSL ile çevrimiçi işlemleri ve uygulamaları korumaya başlamanın en hızlı yollarından biridir. Otomatik doğrulama ve sertifika alma süreci sayesinde QuickSSL Premium SSL sertifikanıza sahip olmak sadece dakikalar sürer. Bundan sonra, sertifikalarınızı yönetmek ve yenilemek çok kolay olacaktır. GeoTrust ile uygun fiyatlı SSL alabilir, kullanım kolaylığı, seçenekler ve güvenilirlikten ödün vermezsiniz.

  Fiyatlama
  $69.67 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • RapidSSL Wildcard

  RapidSSL® Wildcard Sertifikaları, *.alanadiniz.com şeklinde verilen düşük maliyetli bir SSL sertifikası ile birden çok alt alan adını güvence altına almanıza yardımcı olur. Müşterilerinizin kişisel verilerini 256 bit şifreleme ile koruyun. Otomatik alan kontrol doğrulaması, site doğrulamasını kolaylaştırır. RapidSSL olarak, rekabetçi bir fiyatla ihtiyacınız olan SSL korumasını sunmaya inanıyoruz.

  Fiyatlama
  $131.33 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard

  Alan adınızı ve tüm aynı düzeydeki alt alan adlarınızı hızlı bir şekilde güvence altına alın. GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard sertifikaları, tüm alt alan adlarınızı tek bir sertifika ile korumaya başlamanın en hızlı yollarından biridir. Otomatik e-posta doğrulama sürecimiz sayesinde sertifikanıza birkaç dakika içinde sahip olursunuz. QuickSSL Premium wildcard sertifikaları ile sınırsız sayıda alt alan adına ve sınırsız sayıda sunucuya sahip olursunuz - işiniz büyüdükçe adapte olacak tek bir sertifika.

  Fiyatlama
  $178.33 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • GeoTrust True Business ID Wildcard

  Tek bir Wildcard sertifikasıyla sertifika yönetimini kolaylaştırın. GeoTrust® True BusinessID Wildcard sertifikalarıyla birden fazla alt alan adını tek bir sertifika ile güvence altına alabilir, yönetim süresini ve maliyetini azaltabilirsiniz. Şirketinizin ana sayfası veya posta sunucusu alan adı gibi hassas bilgileri korumak amacınız ise, bu da bizim amacımızdır.

  Fiyatlama
  $419.00 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • GeoTrust True BusinessID

  İş sınıfı SSL, sadece daha iyi. İşiniz için SSL güvenliği seçerken birçok seçeneğiniz var. GeoTrust ile karar vermek kolay. GeoTrust True BusinessID SSL sertifikaları, müşterilerinize sitenizin güvenilir olduğunu ve güvenliklerine dünya çapında güvenilen bir sertifika otoritesinden sertifika aldığınızı ciddiye aldığınızı gösterir.

  Fiyatlama
  $157.67 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • DigiCert Secure Site

  Web sitenizi veya e-posta trafiğinizi Sanal Güvenlik Duvarı SSL Sertifikası ile endüstri standardı olan 2048-bit şifrelemeyle koruyun.

  Fiyatlama
  $418.00 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • DigiCert Secure Site Pro

  Secure Site Pro SSL, kapsamlı web sitesi güvenliği için ek özelliklerle yüksek güvenilirlik sertifikası sunar.

  Fiyatlama
  $1,043.33 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • GeoTrust True Business ID with EV

  Yeşil adres çubuğuyla güçlü bir güvenlik mesajı verin. GeoTrust® True BusinessID with EV (Extended Validation), en yüksek düzeyde doğrulama sağlayan SSL sertifikaları arasında görsel olarak en üst düzeyde bir iş sınıfı SSL güvenlik ürünüdür. Yeşil çubuk her şeyi anlatır. Web sitesi ziyaretçileri, yüksek güvenlikli tarayıcılarında adres çubuğunun yeşile dönmesini ve organizasyon alanının işletme adınızla GeoTrust arasında dönüşmesini gerçekten fark ederler.

  Fiyatlama
  $269.67 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • DigiCert Secure Site EV

  Secure Site Extended Validation (EV) SSL Sertifikaları, müşterileriniz ve markanız gibi en değerli varlıklarınızı, phishing saldırıları ve çevrimiçi dolandırıcılıklardan korur.

  Fiyatlama
  $1,043.33 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al
 • DigiCert Secure Site Pro EV

  Secure Site Pro EV SSL, kapsamlı web sitesi güvenliği için ek özelliklere sahip en üst düzeyde doğrulama sağlar ve kimlik hedefli saldırılara karşı güçlü koruma sunar.

  Fiyatlama
  $1,231.00 USD/yıllık
  Daha fazla bilgi al

Çok Yıllı SSL Sertifikaları

Çok yıllı sertifikalar, SSL sertifikası kapsamında iki veya üç yıl için tek bir indirimli fiyat ödemenizi sağlar. Çok yıllı bir SSL sertifikası satın aldığınızda, kapsama alanı için üç yıla kadar tek bir fiyatı sabitlemiş olursunuz.

Başlangıçta, Sertifika Yetkilisi Tarayıcı Forumu'nun izin verilen maksimum süresi (1 yıl ve 1 ay) için geçerli olan bir sertifika alırsınız ve sipariş süresince sınırsız sertifika yeniden düzenlemeye sahip olursunuz.

Otomatik yeniden düzenleme, web sitenizin sürekli olarak korunmasını sağlamak için süre boyunca otomatik olarak gerçekleşir.

Örneğin, 2 yıllık bir SSL sertifikası siparişi aşağıdaki gibi çalışır:

SSL certificate lifecycle

SSL sertifikaları düzenli olarak yeniden doğrulanmalıdır. Maksimum sertifika süresi 13 aydır ve yıllık olarak yeniden doğrulama gerektirir.

Avantajlar

 • Satın aldığınız her yıl için artan indirimlerin keyfini çıkarın.
 • Yıllık fatura işini ortadan kaldırın.
 • Yıllık doğrulama. Kısa süreli geçerlilik süresine sahip sertifikalarda yıllık doğrulama, potansiyel dolandırıcılık ve sahtekarlığı önler.

SSS

SSL Sertifikası nedir?

SSL Sertifikaları, internet üzerinde veri şifrelemeyi sağlar ve bir web sunucusundan tarayıcıya güvenli bir şekilde veri iletilmesine olanak tanır. SSL sayesinde web siteniz https protokolünü kullanabilir ve tarayıcıda kilit simgesi görüntülenerek bağlantının güvenli olduğu belirtilir.

Neden bir SSL Sertifikasına ihtiyacım var?

SSL Sertifikaları, internetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Sadece iletişimi şifrelemez, aynı zamanda bir sitenin iddia ettiği gibi olduğunu doğrulama sağlar.

Farklı SSL türleri nelerdir?

SSL Sertifikaları, temel alındığı 3 farklı dereceye göre sınıflandırılır: Alan Adı Doğrulanmış (DV), Kuruluş Doğrulanmış (OV) ve Genişletilmiş Doğrulama (EV). Sertifika türleri arasındaki temel fark, Sertifika Otoritesi'nin (RapidSSL, GeoTrust ve DigiCert) bir sertifika vermek için gereken bilgiyi talep etmesi ve doğrulamasıyla ilgilidir. Daha yüksek düzeydeki sertifikalar daha fazla bilgi gerektirir ve genellikle tarayıcı çubuğunda görüntülenir. Örneğin, EV SSL, tarayıcı çubuğunu yeşil renge çevirir ve ziyaretçilere daha fazla güven sağlamak için organizasyon adını gösterir.

Wildcard SSL Sertifikası nedir?

Wildcard SSL sertifikası, diğer SSL sertifikalarıyla aynı şifreleme ve kimlik doğrulama özelliklerini sağlar, ancak bir web sitesinin sınırsız sayıda alt alan adına uygulanabilir. Wildcard SSL sertifikası, ana alan adı (ornek.com) ve alt alan adlarını destekler. Daha fazla bilgi al

EV SSL Sertifikasının avantajları nelerdir?

EV veya Genişletilmiş Doğrulama sertifikaları, mevcut SSL sertifikalarının en üst düzey sınıfıdır ve web sitenize en yüksek düzey de güven ve itibar kazandırır. EV, tüketicilere kişisel ve finansal bilgilerinin en yüksek düzeyde doğrulamayla korunduğundan emin olma imkanı sunar. Kurumsal ajans kayıt kontrolleri, başvuru sahibi iletişim bilgileri ve işletmenin en az 3 yıl boyunca var olup olmadığı gibi ek doğrulamalar yapılır. EV sertifikaları iş için kritik web sayfaları için en uygun olanlardır.

SSL sertifikalarımız, Çevrim İçi Güvenlikte en güvenilir markalardan birkaçından gelir.

Powered by WHMCompleteSolution